- Vine
- Andre Varer
- 3D Butik
-
Alle mærker
- Angiuli Donato
- Antica Cascina dei Conti di Roero
- Antonio Bellicoso
- Bruno Andreu
- Cantina Colli Ripani
- CHÂTEAU BELLES-GRAVES
- Château Haut Marbuzet Saint-Estèphe
- Cool Coffee
- Corte Lenguin
- CPH oriGinal Gin
- Domaine La Mereuille
- Dona Matilde
- Dutch Cocktail Club
- Ficomontanino
- Hijos de Alberto Gutiérrez
- Jacques Robin
- Krenkerup Bryggeri
- La Cave Du Vieil Armand
- Malavasi
- Mezclado
- Monte Tondo
- Palazzone
- Poderi Estendi Acetomodena
- Regis Jouan
- SARL J Painturaud
- Staarup Haandbryg
- Tenuta Garetto
- Tenuta Masciangelo
- Terre Di Ger
- Veuve Amiot
- Vignobles Dorneau et Fils
- Viticoltori Riuniti
- Zyme
Varer af mærket Krenkerup Bryggeri
Bryggeriet satte første bryg over den 12. august 2008, som var vores Høstøl. Siden da er det blevet til flere forskellige varianter og der er hele tiden nye under udvikling
Øl fra Krenkerup Bryggeri er brygget med dansk malt og omhyggeligt udviklet efter det bayerske Reinheitsgebot – en særlig brygningsmetode efter tyske foreskrifter, der stiller høje krav til rene råvarer og absolut ingen anvendelse af E-numre, tilsætningsstoffer, konserveringsmidler og enzymer. Det giver dansk kvalitetsøl på vand, malt, humle, gær og intet andet!
Krenkerup Bryggeri er en moderne og innovativ del af det gamle og distingverede Krenkerup Gods. Godset ligger i Sakskøbing og er siden 1367 gået i arv fra slægt til slægt.
Der er 1 produkt.
Viser 1-1 af 1 element(er)
Aktive filtre